Back to homepage

Liga 1 - stiri de ultima ora

Liga 1 de fotbal a Romaniei este primul esalon apartinand sistemului competitional din fotbalul romanesc. Este cunoscuta si sub denumirea de Divizia A insa pentru ca marca a fost inregistrata si-a pierdut acest nume. In play off participa primele 6 echipe din clasamentul sezonului regulat iar in play out participa alte 8 echipe, iar tu trebuie sa stii totul despre ce se intampla in Liga 1 de fotbal din Romania daca esti un microbist adevarat.

Venim in ajutorul tau cu scoruri din fotbal Liga 1 actualizate la zi, informatii despre etape din Liga 1 de fotbal a Romaniei si informatii de culise sau can can despre jucatorii de care fiecare microbist este mandru.

Daca din diverse motive nu ai reusit sa vezi un meci sau chiar mai multe nu fi dezamagit si nu te stresa, poti sa citesti aici cele mai complete recenzii la care se adauga si impresiile profesionistilor in sport din Romania. Vei obtine o imagine clara asupra desfasurarii evenimentelor ca si cand ai fi fost prezent in tribune!
Lovitura data de Gigi Becali celor de la CFR Cluj

Gigi Becali este hotarat, nu mai vrea sa lase niciun detaliu la voia intamplarii asta dupa ce trei ani la rand a ratat titlul. Drept urmare, finantatorul FCSB a intentionat sa « puna piedica » rivalilor din echipa CFR Cluj si le-a suflat

Read Full Article
Oferta de ultima ora pentru Ianis Hagi

Zilele acestea, Mircea Rednic a facut o dezvaluire la care putini se asteptau, dupa o partida intre Dinamo si Botosani incheiata cu scorul de 1-0. Rednic garanteaza faptul ca Ianis Hagi a primit o oferta deosebit de tentanta din Belgia.

S-au implinit 13 ani de la sfertul istoric dintre Rapid si Steaua. Ce s-a ales de UEFantansticii Romaniei

Pe data de 30 martie 2006, Rapid si Steaua aveau o infruntare pe stadionul din Giulesti, in turul sferturilor de finala ale Cupei UEFA. Doua echipe care remizau, 1-1, calificarea urmand sa se dedica peste o saptamana, Steaua reusind sa

Dinamo si-a sufocat adversara

Dinamo a reusit sa bata echipa Hermannstadt, echipa condusa de Vasile Miriuta si sa se departeze cu cinci puncte de locul de baraj, dupa o prima repriza extrem de buna. Insa, dupa pauza, echipa condusa de Rednic a fost practic

LPF a anuntat programul primei si celei de-a doua etape din play-off si play-out

LPF (Liga Profesionista de Fotbal) a anuntat programul primei si celei de-a doua etape din play-off si play-out, partidele fiind transmise in direct pe Look Sport / Plus, Digi Sport si Telekom Sport. Cele 7 partide din prima etapa a Ligii

Un antrenor din Liga 1 Betano a fost angajat la CS Dinamo

Horia Mladinovici, arbitru in cadrul Ligii 1 Betano este acum angajat la CS Dinamo, o situatie mai putin obisnuita, poate chiar nemaintalnita in sportul din Romania. Centralul este angajat  la un club sportiv si vine cu o contributie deosebit de

Dinamo-FC Sion | Disputa amicala incheiata dezastruos pentru “cainii rosii”

Disputa amicala Dinamo-FC Sion nu s-a incheiat deloc bine pentru dinamovisti, care au pierdut cu scorul 0-3, nereusind nici macar sa inscrie un gol. Elvetienii au deschis scorul in minutul 26, prin fundasul algerian Ayoub Abdellaoui, al doilea gol fiind inscris

Noi jucatori straini la Dinamo. Rednic continua schimbarile majore in echipa sa!

Mircea Rednic continua “revolutia” in echipa Dinamo, de data aceasta cu aducerea unor jucatori noi, dupa ce a dat afara din lotul sau foarte multi fotbalisti. Primul jucator care se va alatura echipei Dinamo este mjlocasul belgian Reda Jaadi, care

Dupa meciul FCSB-Botosani, Valeriu Iftimie doreste sa isi aduca inapoi jucatorul transferat FCSB

Meciul FCSB-Botosani, incheiat deloc bine pentru moldoveni, dupa ce stelistii i-au batut cu 3-1, a dus la diferite reactii, extrem de interesanta fiind declaratia lui Victor Iftimie. Finantatorul FC Botosani s-a declarat foarte dezamagit la finalul meciului, impreuna cu echipa

Concordia- CSU Craiova 1-3. Craiovenii sunt mai aproape de primul loc in Liga 1

Meciul Concordia- CSU Craiova le-a adus craiovenilor o victorie chiar si fara Mirita si isi consolideaza astfel pozitia a patra in Liga 1. In centrul atentiei pentru prima repriza a meciului a fost Barbut, care a reusit sa inscrie cel de-al