Back to homepage

Fotbal extern - stiri de ultima ora

Esti interesat despre ceea ce se intampla in fotbalul extern? Vrei sa afli mai multe despre fotbal international? Noi suntem aici cu toate informatiile de care ai nevoie pentru a intelege ce s-a intamplat in aceste meciuri si ce modificari au loc in echipa ta favorita.

In domeniul fotbal international ca si in fotbalul din Romania exista miscari strategice la nivel de echipa, schimburi de jucatori si angajarea unor jucatori straini care sa dea un refresh echipei. Despre toate acestea poti afla citind stirile din domeniul fotbal international. Un microbist adevarat nu poate rata astfel de informatii.

Stim ca unele meciuri din afara Romaniei nici macar nu sunt date la TV si de aceea aici poti citi cele mai noi stiri din fotbal extern alaturi de impresiile jucatorilor, ale antrenorilor si ale altor persoane care au urmarit meciul.

Iti oferim clasamente si scoruri din fotbalul international actualizate la zi, astfel incat sa ai toate informatiile pe care iti doresti sa le vezi pe Internet.
Giganții fotbalului european au anunțat formarea unei Super-Ligi

Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United și Tottenham sunt printre cele 12 cluburi mari de fotbal care au fost de acord să se alăture proiectului Super Liga Europeană (ESL), anunță BBC. Mutarea este considerată drept una ”seismică” de către

Read Full Article
România iese de la Campionatul European de Tineret după 0-0 cu Germania

Tricolorii mici au ratat calificarea în sferturile de finală ale Campionatului European de fotbal Under-21, după ce au terminat la egalitate cu echipa Germaniei, 0-0, marţi seara, pe Stadionul Uj Bozsik din Budapesta, în ultimul său meci din Grupa A.

Victorie strălucită a Naționalei de Tineret în Ungaria

Victorie strălucită a Naţionalei de fotbal Under-21 a României, care a învins dramatic formaţia similară a Ungariei, cu scorul de 2-1 (0-0), sâmbătă seara, în Grupa A a Campionatului European de tineret 2021, pe Stadionul Uj Bozsik din Budapesta. Echipa

Europa League: Pogba trimite Manchester in sferturile de finala

Datorita unui gol reusit de Paul Pogba, la doar cateva minute de la intrarea in joc, Manchester United a rusit sa invinga echipa AC Milan si sa se califice in sferturile de finala. Datorita lui Paul Pogba, Manchester United reuseste

Tragere la sorti Champions League in direct: care este adversarul echipei PSG in sferturile de finala?

Tragere la sorti in direct. PSG va cunoaste aceasta vineri identitatea adversarei sale in sferturile de finala in Champions League. Tragerea la sorti organizata la sediul UEFA, la Nyon, incepand cu ora 12:00 ne va permite sa cunoastem in egala

Tottenhamul lui Mourinho a fost eliminată de Dinamo Zagreb

Victorie de senzație a campioanei Croației, Dinamo Zagreb. Fotbaliștii croați au reuşit o calificare spectaculoasă în sferturile de finală ale Europa League la fotbal, după ce au învins-o pe Tottenham Hotspur cu scorul de 3-0, la capătul prelungirilor, joi seara,

Nicușor Stanciu, gol senzațional în Slavia-Rangers

Fotbaliştii români Nicolae Stanciu şi Ianis Hagi s-au numărat printre protagoniştii meciului dintre Slavia Praga şi Glasgow Rangers, terminat la egalitate, 1-1, joi seara, în capitala Cehiei, în prima manşă a optimilor de finală ale Europa League. Stanciu a deschis

Barcelona nu a reușit să treacă de PSG

FC Barcelona nu a reușit calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a remizat în deplasare cu Paris Saint-Germain, 1-1, miercuri seara, în manşa secundă a optimilor. PSG, finalista ediţiei trecute a competiţiei, a obţinut

Juventus a pierdut calificarea și banii de la Bursă

Acţiunile clubului Juventus Torino au pierdut mai mult de 8 la sută, miercuri, la Bursa din Milano, după ce echipa italiană a fost eliminată de FC Porto în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal. În jurul orei locale

Meciurile de pe Arena Națională de la EURO 2020 s-ar putea desfășura cu spectatori

Autorităţile române au acceptat de principiu propunerea Structurii Locale de Organizare (LOS) de a permite accesul spectatorilor în tribune la Bucureşti la meciurile din cadrul Campionatului European de fotbal – EURO 2020. Proporția spectatorilor va fi de 25% din capacitatea