Back to homepage

Fotbal extern - stiri de ultima ora

Esti interesat despre ceea ce se intampla in fotbalul extern? Vrei sa afli mai multe despre fotbal international? Noi suntem aici cu toate informatiile de care ai nevoie pentru a intelege ce s-a intamplat in aceste meciuri si ce modificari au loc in echipa ta favorita.

In domeniul fotbal international ca si in fotbalul din Romania exista miscari strategice la nivel de echipa, schimburi de jucatori si angajarea unor jucatori straini care sa dea un refresh echipei. Despre toate acestea poti afla citind stirile din domeniul fotbal international. Un microbist adevarat nu poate rata astfel de informatii.

Stim ca unele meciuri din afara Romaniei nici macar nu sunt date la TV si de aceea aici poti citi cele mai noi stiri din fotbal extern alaturi de impresiile jucatorilor, ale antrenorilor si ale altor persoane care au urmarit meciul.

Iti oferim clasamente si scoruri din fotbalul international actualizate la zi, astfel incat sa ai toate informatiile pe care iti doresti sa le vezi pe Internet.
FCSB a trecut de Saburtalo

FCSB s-a calificat în turul al treilea preliminar al Europa Conference League la fotbal, după ce a învins cu scorul de 4-2 (1-0) echipa georgiană FC Saburtalo, joi, pe Arena Naţională din Bucureşti, în manşa a doua a turului secund

Read Full Article
Real Madrid a câștigat Liga Campionilor a 14-a oară

Real Madrid a cucerit trofeul Ligii Campionilor la fotbal după ce a învins-o pe Liverpool cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă seara, în finala desfăşurată pe Stade de France din Saint-Denis. Real Madrid şi-a trecut în palmares al 14-lea său

Manchester City a trecut cu 4-3 de Real Madrid

Pep Guardiola, antrenorul lui Manchester City, regretă că echipa sa nu a obţinut o victorie mai categorică în duelul de marţi seară cu Real Madrid (scor 4-3), din prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor la fotbal. „A fost un meci

Real Madrid a eliminat-o pe Chelsea din Liga Campionilor

Real Madrid s-a calificat cu emoţii în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a pierdut în faţa deţinătoarei trofeului, Chelsea, cu scorul de 2-3 (0-1, 1-3), după prelungiri, marţi seara, în manşa secundă a sferturilor de finală. Echipa antrenată

Christian Eriksen a revenit la Naționala Danemarcei

„Senzaţional”: selecţionerul Kasper Hjulmand şi ansamblul presei daneze au salutat duminică revenirea reuşită a fotbalistului Christian Eriksen, care este bucuros că va fi titular marţi la Copenhaga pe stadionul pe care a suferit un stop cardiac în luna iunie în

PSG a fost eliminată din Liga Campionilor

Real Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Paris Saint-Germain cu scorul de 3-1, miercuri seara, pe stadionul ”Santiago Bernabeu”, în manşa secundă a optimilor. Victoria echipei pariziene din tur,

Salah a dus Egiptul în sferturile Cupei Africii

Selecţionata de fotbal a Egiptului s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Africii pe Naţiuni din Camerun, după ce a învins reprezentativa Cote d’Ivoire cu scorul de 5-4, la loviturile de departajare, miercuri seara, la Douala, într-un meci din

Cel mai scump fotbalist din lume joacă la Real Madrid

Brazilianul Vinicius Junior, de la Real Madrid, este cel mai scump jucător din lume, cu o valoare de piaţă estimată la 166,4 milioane de euro, potrivit unui studiu realizat de Observatorul pentru fotbal (CIES). CIES a prezentat miercuri lista semestrială

Barcelona se confruntă cu Napoli în Europa League

FC Barcelona o va întâlni pe Napoli într-un duel din play-off-ul pentru calificarea în optimile de finală ale Europa League la fotbal, potrivit tragerii la sorţi efectuate luni, la Nyon. Barca a ocupat locul al treilea în grupa sa din

CFR Cluj a pierdut și meciul din Olanda, în Conference League

CFR Cluj a fost învinsă de echipa olandeză AZ Alkmaar cu scorul de 2-0 (1-0), joi seara, pe AZ Stadion din Alkmaar, într-un meci din Grupa D a competiţiei de fotbal Europa Conference League. AZ s-a impus prin golurile marcate