Back to homepage

Derby Fotbal Anglia Premier League

Premier League este o competitie profesionista pentru cluburile de fotbal localizata in topul sistemului de ligi din fotbalul englez si disputata de 20 de cluburi. Premier League din Anglia se bazeaza pe un sistem specific de promovare si retrogradare in Fotball League.

Iti oferim cele mai noi stiri pentru derby-uri din premier league si tot ce vrei sa stii despre fotbal in Anglia. Sezonul incepe in august si se finalizeaza in mai. Fiecare echipa are 38 de meciuri si se ajunge la 380 de meciuri pe sezon. Foarte multe dintre meciuri au loc sambata si duminica. Este una dintre cele mai bune competitii de fotbal posibile si este foarte urmarita la nivel international.

Stim ca si microbistii din Romania sunt pasionati de Premier league motiv pentru care avem cele mai complete stiri si recenzii din acest domeniu. Atunci cand din diverse motive nu poti vedea toate meciurile, stirile noastre din sport te asteapta cu recenzii si informatii detaliate despre modul in care au decurs lucrurile in teren.

In plus, poti vedea clasamente in timp real si statistici pentru aceste meciuri si ai toate informatiile de care ai nevoie astfel incat sa ramai mereu la curent cu tot.
Fullham – Manchester United

Sambata, 9 februarie, Craven Cottage urmeaza sa gazduiasca meciul dintre Fullham si Manchester United, partida pe care o regasim in programul rundei cu numarul 26 din Premier League. Situatia echipei conduse de Claudio Ranieri nu este una foarte buna. De

Read Full Article
Chelsea se califica in finala Cupei Angliei, dupa o victorie la penalty-uri

Chelsea a incheiat victorioasa meciul contra lui Tottenham si s-a calificat in finala Cupei Angliei, dupa o victorie la penalty-uri. Daca in primul tur scorul a fost 1-0, la partida jucata pe Stamford Bridge scorul a fost de 2-1, fiind astfel necesare

Victorie incredibila in derby-ul Liverpool-Everton

Derby-ul Liverpool-Everton s-a incheiat cu o victorie neasteptata, printr-un singur gol inscris in al saselea minut al prelungirilor. Pana in minutul 90+6, atunci cand Origi a inscris un gol memorabil, meciul a fost unul echilibrat, in care ambele echipe au avut sanse sa inscrie. Momentul inscrierii

Florin Andone inscrie cu succes pentru Brighton, chiar de 1 Decembrie

Fotbalistul Florin Andone a jucat de 1 Decembrie pentru Brighton in campionatul Angliei si a inscris primul sau gol la echipa engleza, in meciul acesteia impotriva lui Huddersfield. Jucatorul a inscris in minutul 71, din pasa data de Solomon March,