Back to homepage

Fotbal Romania - stiri de ultima ora

Vrei sa fii la curent cu ultimele stiri din fotbal? Esti curios sa afli care sunt noutatile si ce modificari au fost facute in echipa ta preferata? Ai ratat cateva meciuri si ai nevoie de o recenzie obiectiva care sa te aduca la zi cu toate noutatile? Atunci esti exact unde trebuie. Echipa noastra de jurnalisti profesionisti stie ca fotbalul in Romania este cel mai iubit sport si ca un numar mare de persoane vor sa citeasca informatii din acest domeniu.

Iti punem la dispozitie nu doar recenzii ale ultimelor meciuri ci si stiri de ultima ora si modificari care au loc in echipe, jucatori noi care se pregatesc sa ne surprinda, informatii de culise si de can can, astfel incat sa ai acces la sarea si piperul din sportul tau preferat.

De acum nu trebuie sa iti mai faci griji ca ai pierdut un meci sau ca programul incarcat te-a tinut departe de televizor in timpul competitiilor importante pentru ca aici ai cele mai noi stiri din fotbal relatate in mod obiectiv si cu lux de amanunte.
Lovitura data de Gigi Becali celor de la CFR Cluj

Gigi Becali este hotarat, nu mai vrea sa lase niciun detaliu la voia intamplarii asta dupa ce trei ani la rand a ratat titlul. Drept urmare, finantatorul FCSB a intentionat sa « puna piedica » rivalilor din echipa CFR Cluj si le-a suflat

Read Full Article
Rivaldo a transmis un mesaj fiului sau dupa castigarea Cupei Romaniei

La doar 24 de ani, Rivaldinho a reusit sa cucereasca al doilea trofeu din cariera sa, Cupa Romaniei. Bineinteles, celebrul sau tata este extrem de mandru de performanta obtinuta de fiul sau, atacantul Viitorului. Astfel, Rivaldo a postat pe retelele

Oferta de ultima ora pentru Ianis Hagi

Zilele acestea, Mircea Rednic a facut o dezvaluire la care putini se asteptau, dupa o partida intre Dinamo si Botosani incheiata cu scorul de 1-0. Rednic garanteaza faptul ca Ianis Hagi a primit o oferta deosebit de tentanta din Belgia.

Cand se va juca returul din semifinalele Cupei Romaniei

FRF a decis de curand datele de disputare a partidelor  din mansa retur a semifinalelor Cupei Romaniei. In partidele tur, disputate in urma cu doua saptamani echipa Astra Giurgiu si FC Viitorul au produs cele mai mari surprize si au

S-au implinit 13 ani de la sfertul istoric dintre Rapid si Steaua. Ce s-a ales de UEFantansticii Romaniei

Pe data de 30 martie 2006, Rapid si Steaua aveau o infruntare pe stadionul din Giulesti, in turul sferturilor de finala ale Cupei UEFA. Doua echipe care remizau, 1-1, calificarea urmand sa se dedica peste o saptamana, Steaua reusind sa

Dinamo si-a sufocat adversara

Dinamo a reusit sa bata echipa Hermannstadt, echipa condusa de Vasile Miriuta si sa se departeze cu cinci puncte de locul de baraj, dupa o prima repriza extrem de buna. Insa, dupa pauza, echipa condusa de Rednic a fost practic

S-a stabilit programul si televizarile semifinalelor Cupei Romaniei

Pe site-ul oficial FRF s-a publicat recent programul si televizarile semifinalelor Cupei Romaniei. Stim deja ca partidele tur sunt programate pentru perioada 3-4 aprilie si ca meciurile retur sunt programate pentru perioada 23-25 aprilie. Universitatea Craiova, CFR Cluj, Aastra Giurgiu

LPF a anuntat programul primei si celei de-a doua etape din play-off si play-out

LPF (Liga Profesionista de Fotbal) a anuntat programul primei si celei de-a doua etape din play-off si play-out, partidele fiind transmise in direct pe Look Sport / Plus, Digi Sport si Telekom Sport. Cele 7 partide din prima etapa a Ligii

Viitorul s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

Viitorul Constanta a reusit sa bifeze prima victorie dupa o perioada foarte proasta in care trupa antrenata de Gheorghe Hagi nu a reusit sa marcheze timp de 7 meciuri. 652 de minute au trecut pana cand Viitorul a punctat din

Concordia – Voluntari 1-3 | Ilfovenii au scapat de ultimul loc!

Meciul Concordia – Voluntari, incheiat cu 1-3, i-a scapat pe ilfoveni de ultimul loc din clasamentul din Liga 1 si le-a adus 3 puncte, ocupand penultima pozitie in Liga 1 Betano. Inca din prima repriza, jucatorii lui Bergodi au ratat doua