Dupa un meci spectaculos FCSB a invins U Craiova

Alexandra
By Alexandra February 25, 2019 17:12

Duminica, FCSB a reusit sa invinga U Craiova cu scorul de 3-2, meci disputat pe National Arena in cadrul etapei cu numarul 25 a Ligii 1. La egalitate de puncte inaintea meciului de duminica, ambele cu cate 45 de puncte, FCSB si U Craiova au oferit un meci pur si simplu superb, jucat la o intensitate maxima si cu numeroase ocazii la poarta.

Mihai Teja este cel care a inceput meciul intr-un 4-2-3-1, cu un Ioan Hora preferat in locul lui Ghonere, Devis Mangia raspunzand cu Kojlic in spatele caruia s-au aflat Bancu si Barbut Rocha.

In minutul 27 a fost deschis scorul de catre Ioan Hora. Atacantul sosit in aceasta iarna la ros-albastri a marcat cu capul dupa o centrare buna a lui Romario Benzar. La pauza s-a intrat la egalitate. Pintilii l-a faultat in careu pe Rocha, portarul Pigliacelli nevoit fiind sa isi asume raspunderea, executandu-l pe omologul sau din poarta adversa.

Dupa doar cateva secunde de la inceperea partii secunde oltenii au reusit sa treaca in avantaj. Barbut a reusit sa marcheze dupa un sut respins apartinand lui Bancu.

Te-ar putea interesa:  FCSB-CFR Cluj, derby-ul de catifea s-a incheiat cu scorul de 1-0

Dupa doar trei minute trupa antrenata de Treja a reusit sa restabileasca egalitatea. Pintilii a oferit o pasa superba, Filip restabilind egalitatea in fata unei faze in care Pigliacelli nu a putut sa faca nimic.

Golul care a adus victoria echipei FCSB a venit in minutul 83 apartinandu-i tot lui Ioan Hora. Marius Avram a reusit sa arate si un cartonas rosu pentru Kelic, pentru un fault in calitate de ultim aparator. Spre finalul partidei spiritele au inceput sa se incinga, Man si Briceag vazand si ei cartonasul rosu dupa un conflict de la marginea terenului.

Aceasta reprezinta o victorie extrem de importanta pentru FCSB care ramane la doar trei puncte distanta de CFR Cluj, in timp ce U Craiova se afla la sase lungimi in spatele primei clasate.

Esti interesat de advertoriale pe stirisportive.ro sau alte site-uri populare? www.seopower.ro este optiunea potrivita pentru tine. Incearca!