Euro 20: rezultatele si programul complet

Alexandra
By Alexandra decembrie 11, 2020 13:26

Euro 20: rezultatele si programul complet

Editia cu numarul 14 a campionatului de handbal feminin se deruleaza intre 3-20 decembrie la Danemarca (Norvegia, care ar fi trebuit sa fie co-organizator, a renuntat din cauza pandemiei cu coronavirus). Echipa Frantei, favorite, vizeaza a doua medalie de aur european din istorie.
HANDBAL / EURO 2020 (F)
3-20 decembrie in Danemarca

Turneul principal
Grupa I (la Herning)
1- Rusia 7 puncte
2- Franta7 (+5)
3- Danemarca 6
4- Muntenegru 2 >>> ELIMINATA
5- Spania >>> ELIMINATA
6- Suedia 1 >>> ELIMINATA

Joi, 10 decembrie 2020
Muntenegru – Rusia: 23-24
Franta – Spania : 26-25

Vineri 11 decembrie 2020
Franta – Rusia : 28-28
Danemarca – Suedia : 24-22

Duminica 13 decembrie 2020
Muntenegru- Suedia : 31-25
Danemarca – Spania : 34-24

Marti 15 decembrie 2020
16h00 : Muntenegru- Spania
18h15 : Franta – Suedia
20h30 : Danemarca – Rusia

Grupa a II a (la Kolding)
1- Norvegia 8 puncte >>> Calificata
2- Croatia 6
3- Germania 4
4- Croatia 2
5- Ungaria 0
6- Romania 0

Joi 10 decembrie 2020
Croatia – Romania : 25-20
Olanda – Norvegia : 25-32

Te-ar putea interesa:  Romania pierde in Lituania si calificarea la Campionatul European din 2020 e departe

Sambata 12 decembrie 2020
Ungaria – Germania : 25-32
Croatia – Norvegia : 25-36

Luni 14 decembrie 2020
18h15 : Tarile de Jos – Germania
20h30 : Ungaria – Romania

Marti 15 decembrie 2020
16h00 : Olanda – Romania
18h15 : Croatia – Germania
20h30 : Ungaria – Norvegia

Semi-finale (la Herning)
Vineri 18 decembrie 2020
18h00 : I1 – II2
20h30 : II1 – I2

Finala (la Herning)
Duminica 20 decembrie 2020 la 18h30

Tur Preliminar
Grupa A (la Herning)
1- Franta 6 >>> Calificata
2- Danemarca 4 puncte >>> Calificata
3- Muntenegru 2 >>> Calificata
4- Slovenia

Vineri 4 decembrie 2020
Franta – Muntenegru : 24-23
Danemarca – Slovenia : 30-23

Duminica 6 decembrie 2020
Slovenia – Franta: 17-27
Muntenegru – Danemarca : 19-28

Marti 8 decembrie 2020
Muntenegru – Slovenia: 26-25
Franta – Danemarca : 23-20

Grupa B (la Herning)
1- Rusia 6 puncte>>> Calificata
2- Suedia 3 >>> Calificata
3- Spania 3 >>> Calificata
4- Cehia 0

Joi 3 decembrie 2020
Rusia – Spania : 31-22
Suedia – Cehia : 27-23

Sambata 5 decembrie 2020
Cehia – Rusia : 22-24
Spania – Suedia : 23-23

Te-ar putea interesa:  Gyor, o echipa neinvinsa de mai bine de trei ani

Luni 7 decembrie 2020
Spania – Cehia : 27-24
Rusia – Suedia : 30-26

Grupa C (la Kolding)
1- Croatia 6 puncte >>> Calificata
2- Ungaria 2 >>> Calificata
3- Olanda>>> Caificata
4- Serbia 2

Vineri 4 decembrie 2020
Ungaria – Croatia : 22-24

Sambata 5 decembrie 2020
Olanda – Serbia : 25-29

Duminica 6 decembrie 2020
Serbia – Ungaria : 26-38
Croatia – Olanda: 27-25

Marti 8 decembrie 2020
Serbia – Croatia : 24-25
Olanda – Ungaria : 28-24

Grupa D (la Kolding)
1- Norvegia 6 puncte >>> Calificata
2- Germania 3 >>> Calificata
3- Romania 2 >>> Calificata
4- Polonia 1 punct

Joi 3 decembrie 2020
Romania – Germania : 19-22
Norvegia – Polonia: 35-22

Sambata 5 decembrie 2020
Polonia – Romania : 24-28
Germania – Norvegia : 23-42

Luni 7 decembrie 2020
Germania – Polonia : 21-21
Romania – Norvegia : 20-28

Esti interesat de advertoriale pe stirisportive.ro sau alte site-uri populare? www.seopower.ro este optiunea potrivita pentru tine. Incearca!

Alexandra
By Alexandra decembrie 11, 2020 13:26
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

<